Filmler
Film indir TR
» » Kon-Tiki indir Türkçe Dublaj 1080p

Kon-Tiki indir Türkçe Dublaj 1080p

Kon-Tiki indir Türkçe Dublaj 1080p Türkçe Dublaj
 • Vizyon Tarihi: 19 April 2013 (Finland)
 • Yapımı: 2012, Macera, Tarih, UK, Norway, Denmark, Germany, Sweden
 • Filmin Adı: Кон-Тики
 • Oyuncular: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Gustaf Skarsgård, Odd-Magnus Williamson
 • Eklenme Tarihi: 29-08-2018
 • Yorumlar : 3
 • Gösterim : 1 112
40041 10.0 7,2 40041
1h 58min

Kon-Tiki Türkçe Dublaj

Norveçli kaşif olarak yaşamış olan Thor Heyerdahl Pasifik Okyanusu içrisinde 1947'de 5 kişilik bir ekip ile beraber geçmeye kalkacaktır. Temel amaçlarından bir tanesi ise Güney Amerikalıların Kristof Kolomb öncesi zamanlarda denizleri aşmayı başararak Polynesian adalar üzerinde yerleştiğini ispat etmiştir. Yolculuk konusunda gereken para durumunu borç ve bağış toplamaya devam ederek elde eden Heyerdahl, 101 gün boyunca sürecek binlerce kilometrelik yeni bir maceraya atılmaktadır. Bu sırada ise dünyanın gözü de üzerinde olacaktır.

Film bu fikrin ortaya çıkış zamanını, hazırlık aşamasını ve zorlu yolculuğunu bizlerle bir araya getiriyor. Filmin adı olarak bizlerle bir araya gelen Kon-Tiki ise İnka kabile inancında yer alan güneş Tanrısı Viracocha'nın antik dönemdeki adından gelmektedir.

Kon-Tiki Film Hakkında

Arkeoloji eğitimi alan ünlü kaşifin yapmış olduğu uzun çalışmalar ile beraber Polinezya adalar topluluğu halkının kökenlerinin İnka’lardan da önceye geldiğine ve Peru uygarlığına dayandığını çıktığın iddia etmiştir. 1947 tarihinde beş arkadaşıyla beraber sandal kullanarak 8000 kilometre boyunca Büyük Okyanus üzerinden geçmiştir. Tezini doğru olduğunu göstermek için yapmış olduğu yolculuğu 1500 yıl öncesinin teknolojisi ile beraber tamamlamış olan Heyerdahl ve arkadaşları, sağ salim Polinezya’ya vardıkları zaman ise tanrı Tiki’nin yolunu tamamlamayı başarmış ve doğudan batıya, güneşi takip ederek o topraklar üzerinde yaşamı getirenleri yad etmiştir. Yolcuğu boyunca çektikleri video’larla bir belgesel bir araya getiren Heyerdahl, 1951 tarihinde ise bu eseriyle en iyi belgesel kategorisinde de Oscar ödülünü kazanmıştır.
Son Viking lakabı ile anılan Thor Heyerdahl’ın hikayesini bu filmde bulabilirsiniz. Cesareti, sabrı, hırsı ve arkadaşlarıyla bir arada bulunmanın getirisi olarak yer alan kutsal bir bağla yapmış olduğu yolculuk onun yarım asırdan uzun süren deneyimlerini bizlerle bir araya getirmiştir.


Kon-Tiki filmi
Filmleri VIP Kalitesi ile Hızlı İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Kon-Tiki / 1080p / DuaL / TR Dublaj turbobit.net
Filmin Fragmanı

yorum yaz

 1. toprak1453
  • +1
  Link ölmüş. Bakarsanız memnun oluruz. Teşekkürler.
 2. zamorano
  • 0
  Hemn satın alayım :) Teşekürler. Güzel bir filme benziyor
 3. mehmet
  • 0
  En sevdiğim tarz filmlerden. En yakın zamanda izleyeceğim.. Teşekkürler

Türkçe Dublaj Filmler