Filmler
Film indir TR
» » 2018 Mayıs Ayında Vizyona Vizyona giren Filmler

2018 Mayıs Ayında Vizyona Vizyona giren Filmler

2018 Mayıs Ayında Vizyona Vizyona giren Filmler

Vizyon filmleri, her ay birçok yeni yapımla tanıştığımız farklı hikaye ve türleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Mayıs ayı vizyon filmleri de birçok yapıma ev sahipliği yapıyor. İşte Mayıs ayı boyunca farklı zamanlarda vizyona girecek ve kimisi yeni tanıştığımız, kimisi devam filmi olan birbirinden farklı filmler...

Oyun Gecesi indir

Oyun Gecesi - Game Night

Tür: Komedi, aksiyon

Max (Jason Bateman) ile Annie (Rachel McAdams), hayatları yarışmalar üzerine kurulmuş, yarışma aşığı olan iki kişidir. Günün birinde yolları kesişip bir yarışmada yarışınca tanışıp evliliklerini bile bir yarışmayla gerçekleştirirler. Kendi takımlarını oluşturup onlara benzeyen, yarışmasever başka çiftlere karşı yarışırken bebek yapmaya karar verirler fakat Max, yıllar boyunca her konuda tarafından yenilgiye uğradığı erkek kardeşi Brooks (Kyle Chandler) yüzünden psikolojik olarak bebek yapmaya uygun değildir. Tam o sıralarda Brooks şehre taşınır ve yeni hayatını göstererek hava atmak ve yeni bir galibiyet kazanmak için Annie ve Max ile yarışmalar düzenledikleri tüm çift arkadaşlarını evinde misafir etmeye karar verir. Burada bir oyun gecesine başlayan kahramanlarımız, Brooks'un düzenlediği 'sahte' olaylara karışırken Brooks bir anda ortadan kaybolur ve çiftler, kendilerini neyin gerçek neyin yalan olduğu belli olmayan amansız bir 'oyun' gecesinin içinde bulurlar...

İnatçı Bir Adam indir

İnatçı Bir Adam - Lerd

Tür: Dram

İran yapımı bir film olan İnatçı Bir Adam, Mayıs ayında vizyona girecek filmler arasında iddialı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Senaryo ve yönetmen koltuğunda Mohammad Rasoulof'u gördüğümüz film, şimdiden Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış dalında ödül bile almış bulunuyor. İnatçı Bir Adam filminin konusu ise şöyle: Reza, ailesi ile birlikte yerleşim yerinden uzakta bulunan ufak bir köyde yaşamaktadır. Burada balık çiftliğinde yetiştiricilik yapar ve gözlerden uzak, sessiz sakin bir yaşam sürerler. Bu huzuru ve sessizliği bozan ise balık çiftliğinin yanına kurulan şirket olur. Bu şirket, Reza'nın balıklarına giden temiz suyun kesilmesine neden olur ve balıklar ölüm kalım savaşı verirken, Reza ile şirket arasında sorunlar yaşanmaya başlar. Bu sırada borç içine giren Reza, kendini bir hak mücadelesinin içinde bulur. Peki asıl önemli olan hakkını kazanmak mıdır yoksa değerlerini aynı şekilde korumaya çalışmak mıdır?

Suç Takımı indir

Suç Takımı - Den of Thieves

Tür: Gerilim, polisiye, aksiyon

Mayıs ayı filmleri arasında aksiyon dolu hikayesiyle dikkat çeken Suç Takımı, bir soygun hikayesini konu ediniyor. Günde 120 milyon $ gibi bir paranın imha edildiği Feredal Reserve Bankası'nı soyarak, bu parayı ele geçirmeye karar veren bir soygun çetesi vardır. Bu silahlı çete, oldukça zor bir plan yaparak soygunu gerçekleştirmek için çalışırlar fakat Los Angeles PD.'nı hesaba katmazlar. Nick Flanagan'ın önderlik ettiği ve herkesin birbirinden farklı yeteneklere sahip olduğu bu polis departmanının ise soyguncuları durdurmaktan başka çareleri yoktur. Suç Takımı, hikayesiyle olduğu kadar oyuncu kadrosuyla da öne çıkmayı başarıyor. Birçok filmden tanıdığımız ünlü oyuncu Gerard Butler, polis ekibinin başında yer alan Nick Flanagan karakterini canlandırırken, ayrıca 50 Cent ve Pablo Schreiber gibi birçok ünlü isim de filmin kadrosunda yer alıyor.

Deadpool 2 indir

Deadpool 2

Tür: Macera, aksiyon, komedi

2016 yılında izlediğimiz ve ünlü oyuncu Ryan Reynolds'ın canlandırdığı karakter çok sevilmişti. İlk filmde Wade Wilson'ın hikayesiyle tanışmıştık: Eskiden özel kuvvetlerde çalışan Wade, Vanessa ile mutlu bir hayat sürerken bir anda kanser hastası olduğunu öğrenir ve Vanessa'yı terk ederek alternatif bir tedavi görebileceği bilim projesine dahil olur. 'Tedavi' bittiğinde ise DNA'sı değilen Wade, kendini bir süper kahraman olarak buluverir. Artık sahip olduğu üstün yeteneklerle Ajax'tan intikam alma planları yapmaya başlar.

Şimdi ise devam filmi olan Deadpool 2 ile hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Deadpool karakterimiz yine kahraman olmaya devam ederken, Vanessa'yla birlikte ilişkisine de devam eder. Ta ki Cable gelene kadar. Cable, gelecekten geliyordur ve orada sorun oluşturan birinin peşine düşmüştür. Deadpool'un yapacağı tek şey vardır: Ekibini bir araya getirmek ve Cable'a engel olmak... Deadpool 2 filminde eski karakterlerin yanı sıra birçok yeni karakter de görmek mümkün: Zazzie Beetz'in canlandırdığı Domino ve Josg Brolin'in canlandırdığı Cable bunlar arasında yer alıyor.

Eyvah Anne Oluyorum indir

Eyvah Anne Oluyorum - Telle Mere, Telle Fille

Tür: Komedi

Başrollerinde Juliette Binoche ve Vamille Cottin'i gördüğümüz Eyvah Anne Oluyorum, Mayıs vizyon filmleri arasında yer alan bir komedi filmi. Filmin hikayesi ise sıradan komedi filmlerinden biraz daha farklı: Avril ile Mado, birbirinin tamı tamına zıttı olan bir anne- kızdır. Avril, artık 30 yaşına gelmiş olan; evli ve düzenli bir hayat yaşayan bir kadınken Mado ise yaşına rağmen pervasız, hala çocuk gibi davranan ve biraz da kaba biridir. Bu anne ve kız bir gün aynı zamanda hamile kaldıklarını öğrenirler. Mado, büyük anne olmaya hiç hazır değilken bir de yeniden anne olma savaşı verirken, bir yandan da orta yaş bunalımı yaşamaya başlar. Avril ise hem hamilelik hem de bir çocuk gibi davranan annesiyle birlikte yaşayıp aynı anda hamile olmanın stresiyle savaşırken, acaba bu komedi hikayesi nasıl devam edecektir?

Partilerde Kız Tavlama Sanatı indir

Partilerde Kız Tavlama Sanatı - How to Talk to Girls at Parties

Tür: Bilimkurgu, romantik, komedi, müzik

70'ler Londrası'nın punk havasını tamamı ile yaşayacağınız Partilerde Kız Tavlama Sanatı, Mayıs filmleri arasındaki en iddialı yapımlardan biri olmaya aday. Aynı isimli Neil Gaiman romanından uyarlanan film, birçok festivalde de şimdiden aday gösteriliyor. Birçok film türünü bir arada barındıran Partilerde Kız Tavlama Sanatı filminin konusu da şu şekilde: Enn, hayatını punk olmaya adamış, okuldan gelir gelmez punk tarzı giyinerek grubuyla birlikte kendini Boadicea mekanına atar. Bir gün kendilerini Boadicea'nın özel partisinde bulan gençler, buradakilerin renkli kıyafetleriyle dans etmekte olan dünya dışı varlıklar olduğunu bilmiyorlardır. Enn, partide gördüğü Zan'e aşık olur fakat Zan de bir tören için gezegene gelmiş uzaylı bir kızdır. Zan, 48 saatlik bir izinle kendini Enn'in dünyasında bulur. Enn'in ise aşık olduğu uzaylı kızı kurtarmaktan başka çaresi yoktur. Filmde Enn rolünde Alex Sharp, Zan rolünde Elle Fanning karşımıza çıkarken Queen Boadicea rolünü ise ünlü oyuncu Nicole Kidman üstleniyor.

10x10 indir

10x10

Tür: Gerilim

İlk kez uzun metraj film ortaya çıkaran Suzi Ewing'in eseri olan ve senaryosunu oyuncu kadrosunda da bulunan Noel Clarke'ın yazdığı 10x10, oyuncu kadrosunda Luke Evans ve Kelly Reilly gibi isimlerin de yer aldığı farklı bir film. Filmle Luke Evans, Lewis adındaki psikolojik sorunları olan sapık bir karakteri canlandırıyor. Lewis, dışardan her ne kadar sessiz sakin biri gibi görünse de, Cathy adındaki bir kadına karşı takıntılı bir bağı vardır. Günün birinde her detayını düşünerek hesap yaptığı ayrıntılı bir plan yaparak Cathy'yi kaçırmaya ve ondan öç almaya karar verir. Böylece Cathy'yi kaçırarak yalıtım yapılmış olan küçücük bir yere hapseder. Amacı Cathy'nin en kötü sırrını itiraf edecek dereceye gelmesidir. Cathy ise bu sırrı gömmeye and içmiştir.

Saplantı indir

Saplantı - The Lulaby

Tür: Gerilim, korku

Vizyon filmleri arasında yer alan korku filmlerinden biri olan Saplantı, gerilim dolu hikayesiyle Mayıs ortalarında vizyona girmeye bekliyor. Chloe, evlilik dışı bir ilişki sonrasında hamile kalmıştır fakat sevgilisi tarafından terk edilince, çocuğunu birlikte büyütmek amacıyla annesinin yanına taşınır. Bir süre sonra doğum gerçekleşir ve Chloe için her şeyi iyi gider; düzenini oturtmuş, sağlıklı bir bebek sahibi olmuştur. Ta ki bir süre sonra bebeğin sürekli ağlamaya başlaması ile kendini bir paranoya ve depresyonun içinde bulana dek. Chloe, kendini suçladığı ve duygularıyla boğuştuğu bu kötü sürece girince, olmayan sesler duyup bir şeyler görmeye başlamıştır. Yoksa bu sesler ve görüntüler aslında gerçek midir?

Cehennemde Selfie indir

Cehennemde Selfie - Selfie From Hell

Tür: Korku

Almanya ve Kanada ortak yapımı olan film, Türk yönetmen Erdal Ceylan tarafından yönetilmiş olan bir korku filmi olarak karşımıza çıkıyor. Alyson Walker ve Tony Giroux gibi oyuncuların yer aldığı korku filminin hikayesi şöyle: Julia, Almanya'da yaşayan bir vloggerdır. Günün birinde çok sevdiği kuzeni olan Hannah'yı görmek için Amerika'ya bir yolculuk yapar. Hannah, Julia'nın biraz rahatsız olduğunu hissedecek bazı noktalar fark eder ve kısa bir zaman sonra Julia gerçekten kendini kötü hissetmeye, hastalanmaya başlar. Aynı süreçte Hannah ise evde doğaüstü bazı olaylara şahit olur. Neler olduğunu anlamak için internet araştırması yaparken kendini Julia'nın vlog ve blogunda bulunca, hikaye bir anda bambaşka bir yere doğru ilerlemeye başlar...

Daha Yeni Başladık indir

Daha Yeni Başladık - Just Getting Started

Tür: Aksiyon, komedi

Birçok filmde birlikte izlediğimiz efsanevi ikili Morgan Freeman ile Tommy Lee Jones gibi iki ünlü oyuncunun yer aldığı Daha Yeni Başladık, aksiyon ve komedinin birleştiği Mayıs filmlerinden biri. Filmde Tommy Lee Jones artık görevde olmayan bir ajan olan Leo karakterini canlandırırken, Morgan Freeman ise eskiden tanık koruma programında mafya ile çalışmış bir avukat olan Duke karakteriyle karşımıza çıkıyor. Duke, artık o günleri geride bırakmıştır ve eğlencenin adresi olarak bilinen Villa Capri'de müdürlük yapmaktadır. Eğlence ve işi bir arada yürüten Duke, herkesin sevgi ve saygısını kazanmanın yanı sıra kadınların da gözdesi durumundadır. Leo geldiğinde ise tüm şartlar değişir ve bir anda herkes Leo ile ilgilenmeye başlar. Duke bu durumdan rahatsız olunca ikili kendilerini bir anda bir rekabetin ortasında bulurlar. Bir mafya olayı söz konusu olduğunda ise ikilinin rekabeti bırakıp birlikte savaşmaları gerekecektir. Acaba bunu başarabilecekler midir?

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi indir

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi - Solo: A Star Wars Story

Tür: Fantastik, bilimkurgu, macera

Alden Ehrenreich ve Emilia Clarke gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, ünlü Star Wars evrende Han Solo ile dostu Chewbacca'nın hikayesini konu ediniyor. Filmde Han Solo'nun genç ve henüz isyana dahil olmamış halini görüyoruz. Han Solo, arkadaşlarıyla birlikte kaçakçılık yaparken günün birinde Beckett adındaki bir adamdan aldıkları iş sayesinde zengin olmayı düşünür. Tabi ki olaylar düşündükleri gibi gitmeyince kendilerini bir anda bir maceranın içinde bulurlar. Burada gezegenler arasında süren macera boyunca karşılarına birçok hikaye ve birçok yaratık çıkacaktır...

Kasırgada Vurgun indir

Kasırgada Vurgun - The Hurricane Heist

Tür: Aksiyon

Hızlı ve Öfkeli gibi birçok aksiyon ve macera filminin yönetmen koltuğunda oturan Rob Cohen'in elinden çıkan Kasırgada Vurgun, Mayıs ayında vizyona giren filmler arasında yer alıyor. Filmin en dikkat çekici özelliklerinden biri de hikayesinde hem doğa olayını, hem de aksiyonu bir arada barındırması. Filmin konusuna gelirsek: Amerika'da kasırganın çıktığı fırtınalı bir günü değerlendirmeye karar veren bir takım suçlular, bir tesise girerek 600 milyon $'lık bir vurgun yapmaya karar verirler. Hesaba katmadıkları şey ise kasırganın gittikçe şiddetleneceğidir. Kasırga üst seviyelere yükselince, sadece bir bakan temsilcisinin sahip olduğu kasa şifresine gereksinim duyarlar. Temsilci ise yanında kasırga fobisi olmasına rağmen suçlular tarafından kardeşi kaçırılmış olan Will'den yardım almaya karar verir. Will, fırtınalar hakkında çok şey bilen bir meteoroloji uzmanı olmanın yanı sıra kaybedeceği hiçbir şey olmayan bir adamdır ve bu suçu durdurmaya kararlıdır.

Hiçbir Zaman Burada Değildin indir

Hiçbir Zaman Burada Değildin - You Were Never Really Here

Tür: Dram, gerilim

Başrolde ünlü oyuncu Joaquin Phoenix'i gördüğümüz Hiçbir Zaman Burada Değildin, oyuncunun canlandırdığı Joe karakterinin hikayesini gözler önüne seriyor. Joe, meslek hayatı süresince birçok şiddet olayına ve kötülüğe maruz kalmış olsa da; artık mesleğinden uzaklaşarak seks kölesi olan kızları kurtararak yaşamını idame ettirmeye karar vermiştir. Günün birinde bir senatörün kızını kurtarbilmesi için tutulduğunda ise kendini çok başka bir hikayenin ortasında, komplo ve entrika tuzaklarında bulduğunu anlar. Joe, artık ortadan kaybolmaya başlayan insanlar ve hayatını koruma savaşının ortasında yalnız başınadır. Film, aynı adlı Jonahtan Ames romanından uyarlanmıştır.

Küçük Cadı indir

Küçük Cadı - Die Kleine Hexe

Tür: Fantastik, macera, aile

Bir Alman yapımı olan Küçük Cadı, Mayıs filmleri arasında ailece izlenebilecek eğlenceli bir film olarak seyirciyle buluşuyor. Karoline Herfurth'ün canlandırdığı Die Klein Hexe, tek isteği festivalde dans edebilmeye layık görülmek olan genç bir cadı kızdır. Yetenekleri fazla olsa da tamamını kullanabilmesi için bazı fedakarlıklarda bulunması ve festivale katılmaya layık olabilmesi için sihir kitabındaki tüm büyüleri ezbere bilip hepsini yapabilmesi; ardından da cadılık sınavını geçebilmesi gereklidir. Bu sınavı geçebilmek ve tek hayalini gerçekleştirip o festivalde dans edebilmek için çalışmaya başlayan Küçük Cadı, kendini fantastik bir maceranın içinde bulacaktır.

Yakışıklı Prens indir

Yakışıklı Prens - Charming

Tür: Animasyon, fantastik, müzik

Her masalda baş kahramanlardan biri prenseslerken bir diğeri de yakışıklı prenstir; değil mi? Yakışıklı Prens, bu prenslerin en farklısını konu ediniyor. En yakışıklı prens olan Charming, yakalandığı bir lanet sonucunda onu gören her bir kadının aşkına sahip olmuş bir prenstir. Bu bir ödül değil lanettir çünkü Charming kimi kendine aşık ettiyse, o kalbi kırılarak geride kalmış ve üzülmüştür. Öyle ki bunların arasında ünlü masal prenseslerinden olan Pamuk Prenses ya da Sindrella gibi isimler de bulunur. Charming'in yapması gereken tek şey 21 yaşına basana dek gerçek bir aşk bulmak ve laneti bozmaktır. Kral, oğluna bunu hatırlatırken ayrıca başarısız olursa krallığı kaybedeceğini de ekler. Charming, Lenore ile birlikte gerçek aşkı bulmaya çalıştığı uzun ve masalsı bir yolculuğa çıkmaya karar verir...

Animasyon filminin seslendirme ekibinde Demi Lovato, Sia, Ashley Tisdale ve Wilmer Valderrama gibi birçok ünlü isim de bulunuyor.

Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya indir

Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya - The Quest for the Never Book

Tür: Animasyon, fantastik, aile

Uzun yıllardır birbirinden farklı film ve animasyonları çekilen, her biri severek izlenen roman kahramanı Peter Pan, bu sefer yepyeni bir hikayeyle birlikte Mayıs vizyon filmleri arasındaki yerini alıyor. Peter Pan, sihirli adasında arkadaşlarıyla mutlu mesut yaşarken bir görevi vardır: Adanın varlığını sürdürebilmesi ve herkesin mutlu yaşayabilmesi için hem bu adayı hem de sihir kitabını koruyup saklamak. Tabi ki Kaptan Hook da bu adanın ve kitabın peşindedir. Böylece Peter Pan ile arkadaş grubunu ele geçirmeye karar verir. Şimdi hem ada, hem kitap, hem de çocuklar büyük bir tehlike altındadır. Onları kurtarmak ise küçük peri Tinker Bell ve arkadaşlarına kalmıştır.

Yorumlar

Türkçe Dublaj Filmler