Filmler
Film indir TR
» » 2018 Vizyondaki Güncel yeni Filmler

2018 Vizyondaki Güncel yeni Filmler

güncel filmler 2018


Sürekli yenilenen vizyon filmleri, dünya çapındaki birçok yapımı içeriyor. Bunların arasında en çok dikkat çekenlerin başında ise yabancı filmler geliyor. Vizyondaki filmler arasında her tarza, yaşa, beğeniye hitap edebilecek birbirinden farklı filmler yer alıyor. İşte o vizyon filmleri...

Avengers Sonsuzluk Savaşı indir


Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1

Tür: Fantastik, aksiyon, macera

Avengers: Infinity War Vizyon filmleri arasında en çok beklenmiş olan ve en ses getirenler arasında bulunan Avengers: Sonsuzluk Savaşı, yıllardır süregelen Avengers serisinin 2018 filmi olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar üç filmini izlediğimiz ve serinin dördüncü filmi olan Avengers, ilk filmde ekibin kurulmasından, ardından birçok yeni karakterin olaylara dahil olmasından bu yana geçen hikayenin devam niteliğini taşıyor. Birbirinden ayrılmak zorunda kalan Avengers ekibi, Thanos'un sonsuzluk taşının peşine düşmesiyle yeniden birleşip dünyayı kurtarmak zorunda kalıyor. Sahip olana sonsuz bir güç veren sonsuzluk taşı, tüm dünyanın yok olmasına neden olabilecek güçteyken takım, onu Thanos'tan önce ele geçirmek için bir savaşa başlıyor. Hikayesi kadar birçok ünlü film ve diziden tanıdığımız müthiş oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken Avengers filminde karşımıza çıkan kadro şöyle: Robert Downey Jr. (Tony Stark, Iron Man), Chris Evans (Steve Rogers), Mark Ruffalo (Bruce Banner, Hulk), Scarlet Johansson (Natasha Romanoff, Black Widow), Beneditc Cumberbach (Stephen Strange, Dr. Strange), Josh Brolin (Thanos), Chadwick Boseman (T'challa, Black Panther). Avengers serisi ve son filmin hikayesi Avengers: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 2 adlı devam filmiyle kaldığı yerden devam edecek.

Doğruluk mu cesaret mi indir


Doğruluk mu Cesaret mi - Truth or Dare ?

Tür: Gerilim, korku

Truth or Dare Hepimiz hayatımızın bir döneminde arkadaş grubumuzla 'Doğruluk mu Cesaret mi' oyununu oynamışızdır. Peki doğruluğu ya da cesareti seçerek bize verilen görevleri yerine getirdiğimiz bu oyunda, bu görevleri gerçekleştirilmeyince ölseydik? Başrollerinde Pretty Little Liars dizisinden tanıdığımız Lucy Hale ve Teen Wolf dizisinin başrol oyuncusu olan Tyler Possey gibi isimlerin bulunduğu Doğruluk mu Cesaret mi filmi, birkaç gencin oynadığı oyunu konu ediniyor. Başlarda gerçekleşen kötü olayları tesadüf olarak adlandıran ve tehlikeyi göremeyen gençler, aralarından birinin oyunda verilen cesaret görevini yerine getirmediğinde, doğruluğu seçen birinin de aslında yalan söylediğinde kendini ölümcül bir durumun içinde bulmasıyla hayati bir oyunun içinde yer aldıklarını anlarlar.

Crooked House


Çarpık Evdeki Cesetler - Crooked House

Tür: Polisiye

Polisiye tutkunlarının çok iyi bildiği ünlü yazar Agatha Christie'nin aynı adlı eserinden uyarlanan Çarpık Evdeki Cesetler, İngiliz yapımı olan güzel bir polisiye filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Gilles Paquet Brenner'ı gördüğümüz, oyuncu kadrosunda ise Glenn Close, Stefanie Martini ve Max Irons gibi isimlerin yer aldığı filmin konusu şöyle: Aristide Leonides, oldukça zengin ve iş dünyasında tanınan bir adam olmanın yanı sıra kötü mizacıyla da bilinir. Öldüğünde, Sophia isimli torunu onun ölümünde bir şüphe olduğunu sezer ve bu şüpheleri açığa çıkarıp olayı çözüme ulaştırmaya karar verir. Ne var ki Sophia'nın eski erkek arkadaşı Charles, önceleri diplomat olarak görev yapsa da şimdilerde dedektiflik yapan biridir. Sophia ondan yardım isteyince Charles kabul eder ve Londra'ya gelir. Bu uzun ve gerilim dolu araştırma sürecinde kendini entrikaların ve ölümcül sırların arasında bulan Charles, şimdi katilin yeniden öldürmeye başlamadan önce bulunmasından başka bir şey istemiyordur.

Taxi 5


Taksi 5 - Taxi 5

Tür: Aksiyon, polisiye, komedi

Sylvain Marot, polis teşkilatında çalışmasının yanı sıra usta şoför oluşuyla da tanınan bir adamdır. Günün birinde bir İtalyan çetesi soygunu söz konusu olduğunda, önceleri emniyet müdürü olarak görev yapsa da şimdi belediye başkanlığına atanmış Gibert, Sylvain Marot'ya çeteyi durdurma görevini verir. Ne var ki Marot'nun bu görev için bir de yardımcısı olacaktır. O da bir kötülüğüyle bir efsane olmuş taksici olan şoför Daniel'ın yeğeni olan Eddy'dir. Bu uyumsuz ikili suç çetesini çökertip olaya engel olabilecekler midir?

Winchester


Winchester: Gizemli Ev - Winchester

Tür: Korku, biyografi

Vizyondaki filmler arasında gizemli hikayesi ve gerilim dolu senaryosu sayesinde ön plana çıkan yapımlardan biri olan Winchester: Gizemli Ev, gizemli ve ürkütücü bir malikanede geçiyor. Bu malikane, gerilim dolu filmlerdeki alışılmış mekanlardan biri değil; onların arasında belki de en dikkat çekeni ve en ürkütücüsü. Çünkü orası, yıllar boyu süren uzun çalışmalar sonucunda Sarah Winchester tarafından özenle, her detayı düşünülerek inşa edilmiş Winchester Malikanesi! Sarah Winchester, kendisine benzeri görüşmemiş bir servet kalmış olan, bu servetle de yerleşim yerinin dışında bir malikane yaptıran biridir. Malikanenin yapım süresi boyunca kimileri onun deli bir kadın olduğunu düşünürken, kimileri ise ürkütücü bulduğu için ondan uzak durmuştur. En sonunda malikane tamamlandığında ise hikayenin aslında çok farklı olduğu ortaya çıkar çünkü bu malikane, deli bir kadının kendisi için yaptırdığı ürkütücü bir ev değil; içindeki labirentlerden gizli odalara kadar tam bir düzenek haline bürünerek orada yaşayan kötü hayaletleri hapsetmek için yapılmış bir hapishanedir. Sarah, yeğenini buraya misafir ettiğinde ise bu hayaletlerin arasındaki en kötü, en ürkütücü, en nefret dolu olan bir tanesinin öç alma savaşıyla baş başa kalır.

The Lodgers


Lanetli Konak - The Lodgers

Tür: Korku, gerilim

İrlanda yapımı bir korku filmi olan Lanetli Konak, başrollerinde Charlotte Vega ve Bill Milner gibi isimleri gördüğümüz vizyon filmleri arasında yer alıyor. Filmin hikayesi ise birçok klasik korku filminde gördüğümüz bir şekilde başlasa da, eski dönemlerde geçmesi ve kendine has nüanslarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Film, 1920'lerin İrlanda'sında, yerleşim yerinden uzakta bulunan bir kır evinde başlıyor. Burada yaşayan ve ikiz kardeş olan Edward ile Rachel'ın bir de doğaüstü bir ev arkadaşları bulunuyor. Yaşadıkları yeri paylaşmak durumunda kaldıkları kötü bir doğaüstü varlık, geceleri evde hüküm sürerken bu iki kardeşe birkaç kural da koyuyor. 'Saat gece yarısını gösterdiğinde mutlaka yatakta olmak zorundasınız, bu eve hiçbir yabancı insan girmemeli ve ikinizden biri kaçarsa, diğerini mahvederim.' Bu kurallara ve korkuya dayanan hayatları bir anda değişen iki kardeşten Rachel, kasabaya yeni taşınan ve psikolojik sorunları olan Sean'la sevgili olur. Sean, eski bir askerdir ve Rachel ona kapıldıkça kendini bir anda bu varlığın koyduğu kuralları yıkarken bulur.

Dans La Brume


Bir Nefes Ötede - Dans La Brume

Tür: Bilimkurgu, aksiyon

En beğenilen filmler arasında yer alanlardan çoğu, kıyamet sonrası senaryoları ya da bir anda meydana gelen dünya çapındaki felaketleri konu edinir. Vizyon filmleri arasında bu tür hikayesiyle dikkat çeken tek yapım olan Bir Nefes Ötede, tam bir ölüm kalım savaşını konu ediniyor. Romain Duris, Fantine Harduin ve Olha Kurylenko gibi isimleri gördüğümüz film, bir gün aniden Paris'i ele geçiren bir sisle başlıyor fakat bu sis, sıradan bir sis değil; sırrı çözülemeyen, insanların ne yapacağını bilemediği ve ölümcül bir sis. Sisin ulaşamayacağını düşünerek yüksek binaların en üst katlarına çıkarak yaşamaya çalışan insanlar arasında bulunan bir çift, özellikle küçük kızlarını yaşatabilmek ve sisten kaçabilmek için savaşmaya başlar. Buna rağmen sis yüzünden yiyecek, içecek ve elektrik bulmak artık imkansızdır. Başlarda doğal bir olay sanılan bu sis genişledikçe ve zaman geçtikçe, aslında hikayenin çok daha farklı olduğu ortaya çıkar ve tüm insanlar hiç kimseden yardım alamayacaklarını, yaşamak istiyorlarsa sisle savaşmak zorunda kalacaklarını anlarlar...

Film Stars Don't Die in Liverpool


Yıldızlar Asla Ölmez - Film Stars Don't Die in Liverpool

Tür: Biyografi, romantik, dram

Anette Bening, Julie Walters ve Jamie Bell gibi isimlerin yer aldığı bir İngiliz yapımı olan Yıldızlar Asla Ölmez, Hollywood oyuncusu Gloria Grahame'in hikayesini anlatıyor. İngiltere'deki bir oyunda çalışırken Peter Turner adında bir başka oyuncuyla tanışan Gloria Grahame, kısa zaman içinde Peter'la birbirine aşık olur ve kendini bir aşk hikayesinin içinde bulur. Artık her an birlikte olan ve hiç ayrılmayan bu iki sevgilinin mutluluğu, Gloria'nın yakalandığı bir hastalık yüzünden sınava tabi tutulacaktır. Artık Gloria'yı ölümden uzaklaştırabilecek tek şey, çok sevdiği Peter'ın aşkının gücü olacaktır.

A Wrinkle in Time


Zamanda Kıvrılma - A Wrinkle in Time

Tür: Fantastik, aile

Murray ailesi, bilim insanı olan iki ebeveyn ve dahi olan Charles ile kız kardeşi Meg'den oluşan bir ailedir. Günün birinde beklenmedik bir şey gerçekleşir; Charles ve Meg'in ebeveynleri bir anda ortadan yok olurlar. Meg, Charles ve en yakın arkadaşları olan Calvin ise onları bulabilmek için amansız bir maceranın içine girerler. Bu macera sadece dünyada değil, birçok farklı evren ve boyutta da devam edecektir. Oprah Winfrey, Mindy Kaling, Reese Witherspoon gibi birçok ünlü ismi kadrosunda bulunduran Zamanda Kıvrılma, vizyon filmleri arasında yer alan ve ailecek izlenebilecek eğlenceli bir yapım.

Permission


İlişki Durumu: Açık İlişki - Permission

Tür: Romantik, Komedi

Rebecca Hall ve Dan Stevens'ın rol aldığı film, bu yılın güzel romantik komedi filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hikayesi ise alışılagelmiş romantik komedi filmlerinden biraz farklı: Will ile Anna, uzun süredir birlikte olan mutlu bir çifttir. Anna, 30 yaşına basacakken Will ona evlilik teklifinde bulunmaya karar verir. Anne ile Will'in uzun yıllar süren sevgililik hikayesi, onların birbirlerinden başka kimseyle birlikte olmadığı ve her şeyi birlikte yaşadıkları bir sürece itmiştir. Günün birinde bir arkadaşları sarhoşken onlara, evlilik öncesinde mutlaka başkalarıyla olmaları gerektiğini söyleyince; başlarda bunu ciddiye almayan Anna, gün geçtikçe daha çok düşündüğünü fark eder. Böylece Anna Will'i kandıracak ve ilişkilerinin gücünü görebilmek için başkalarıyla olmayı deneyecekleri bir sınava başlayacaktır.

A Quite Place


Sessiz Bir Yer - A Quite Place

Tür: Korku, gerilim

Gözlerden uzak bir yerde, gerilim ve korku dolu bir hayat yaşarken tamamen sessiz olmanız gerektiğini düşünün. Öyle ki korkudan çığlık atmak değil, nefesinizi bile sessiz almak zorundasınız. Bu durum sizi gerdi mi? Öyleyse Sessiz Bir Yer filmini çok seveceksiniz. Emily Blunt ile John Krasinski'nin başrollerinde yer aldığı film, ıssız bir kırsalda izole bir yaşam süren ve iki küçük çocuğuyla birlikte sessiz olmak zorunda olan bir ailenin hikayesini anlatıyor. İşaretler yardımıyla birbirleriyle anlaşan ve hiçbir şekilde konuşmayan çocuklar işitme engelli değil; konuşmamaları gerektiği için sessiz olmak zorundalar çünkü bu ıssız evdeki sessizliği yanlışlıkla kırılan bir eşya yüzünden bozduklarında, ses çıkarmaktan korktukları ürkütücü varlığa yerlerini belli ediyorlar...

Rampage


Rampage: Büyük Yıkım - Rampage

Tür: Aksiyon, macera

Bir macera oyunundan uyarlanan ve vizyon filmleri arasında ön çıkan Rampage: Büyük Yıkım; bir primatolog olan Dr. Okoye'nin hikayesini konu ediniyor. Okoye, hayatını araştırmalarına ve bunlardan biri olan bir gorile adamış, insanlardan uzakta hayvanlarla yaşayan biridir. Doğumundan bu yana baktığı goriliyle arasında büyük bir yakınlık olan Okoye, günün birinde yanlışlıkla yapılan bir deneyle gorilinin bir canavara dönüştüğünü görünce mahvolur. En büyük sorun bu da değildir: Ne yazık ki gorili gibi dönüşüme uğramış başka canlılar da bulunmaktadır.

Ready Player One


Başlat - Ready Player One

Tür: Aksiyon, bilimkurgu

Bilimkurgu filmi deyince akla ilk gelenlerden biri olan ünlü yönetmen Steven Spielberg'ün yeni filmi: Başlat. Bilimkurgu ile macerayı harmanlayarak birçok yaş grubuna hitap eden filmin konusu ise şöyle: Wade Watts, çocukluğundan beri kimsesizliğe alışmış olsa da kendine bir kaçış yeri olarak belirlediği oyun diyarı The Oasis'e sığınmaktadır. Bununla birlikte bu diyarda bir amaca da sahiptir: The Oasis'i kuran ve dünyanın sayılı servetlerinden birine sahip olan kişi, The Oasis'in içine sakladığı gizli anahtarı ele geçirene bu eşsiz serveti bırakmaya karar vermiştir. Ancak bu anahtarın peşinde olan tek kişi Wade değildir. Wade, kendini bir anda servetin peşindeki onlarca kişiyle mücadele ederken buluverir...

Thelma


Thelma

Tür: Bilim kurgu, dram, gerilim

Hikayesi kadar mutfak kadrosuyla da dikkatleri üzerine çeken Thelma, vizyon filmleri arasında en beğenilenlerden biri olmaya aday. Sessiz Çığlık ve Oslo gibi birçok ünlü yapımdan tanıdığımız yönetmen J. Trier ve Körlük filminin yönetmeni olarak bildiğimiz Eskil Vogt'un senaryo desteğiyle film ön plana çıkmayı başarıyor. İşte Thelma'nın hikayesi:

Ailesiyle yaşadığı yerleşime uzak ve izole hayatından bir anda Oslo'daki üniversite hayatına atılan Thelma, burada yaşadığından uzak yeni bir hayat yaşamaya koyulur. Ailesinin ona yasakladıkları ve öğrettikleriyle bu yeni yaşamın zıt olması, Thelma'nın içindeki duyguları ve korkuları bastırmaya çalışken nöbetler geçirmeye başlar. Bu nöbetler, bilindik fiziksel nöbetlerin çok ötesinde; doğaüstü nöbetlere dönüşür. Thelma, yıllardır baskı altında tuttuğu psişik yetenekleriyle bu yeni hayatında ne yapacaktır?

Hostiles


Vahşiler - Hostiles

Tür: Dram, western

Blocker, yıllar boyu bulunduğu savaş ortamında şahit oldukları nedeniyle sert bir mizaca sahip olan süvari subaylarından biridir. Günün birinde bir şef ve ailesine kabilelerine dönerken eşlik ederek onları koruma görebini alır. Bu görevin alıştığı görevlerden çok da farklı olmadığını düşünse de, aslında tam tersi olduğunu anlar çünkü eşlik edeceği şef, arkadaşlarının ölümüne neden olan en büyük düşmanlarından biridir. Üstelik bu yolculuğun tek tehlikesi bu düşmanlık da değildir; vahşi yaşamın barındırdığı birçok tehlike, eski ve yeni düşmanlar, askerler ve farklı zorluklar yol boyunca onları beklemektedir. Filmde Blocker karakterini ünlü oyuncu Christian Bale canlandırıyor.

Una Mujer Fantastica


Muhteşem Kadın - Una Mujer Fantastica

Tür: Dram

Şili, İspanya, Almanya ve ABD ortak yapımı olan; 67. Berlin Film Festivali'nde yarışan Muhteşem Kadın, Daniela Vega'yı başrolde gördüğümüz bir film. Filmin hikayesi ise şöyle: Bir trans kadın olan Marina, kendinden büyük sevgilisiyle güzel bir ilişki yaşamaktadır. Garsonluk yaparak geçimini sağlarken, bir yandan da geceleri sahne alarak hayatına devam eder. Günün birinde sevgilisi aniden ölünce, Marina'nın hayatı bir anda mahvolur. Marina, artık bu hayatta yapayalnızdır. Bir yanda bu büyük acıyla baş etmeye çalışırken, bir yandan hayatını devam ettirme savaşı veren Marina, öte yandan toplum baskıyısla da karşı karşıya kalır. Artık Marina'nın sevdiği adamın ardından üzülmeye hakkı olup olmadığı bile toplumsal bir tartışmaya soru olmaya başlar.

12 Strong


12 Savaşçı - 12 Strong

Tür: Savaş

Vizyon filmleri arasında Chris Hemsworth gibi ünlü oyuncuların bulunduğu kadrosuyla dikkat çeken 12 Savaşçı, 11 Eylül saldırısının ardını anlatıyor. Amerika Özel Kuvvetler, M. Nelson önderliğiyle Afganistan'a giden ilk askerler olma ünvanını taşır. Buradaki görevleri ise Dostum'u ikna ederek Taliban ile El Kaide'ye karşı savaşmasını sağlamaktır. Teknolojik ve gelişmiş hayatlarını geride bırakarak buradaki ilkel askeri güce ayak uydurmak zorunda kalan askerler, birçok düşmana karşı amansız bir mücadele vereceklerdir.

Ghost House


Ruhlar Evi - Ghost House

Tür: Gerilim, korku

Hayatlarının en mutlu dönemini yaşayan Jim ve Julie, Tayland'daki seyahatlerinde fotoğraf çeken ve Jim'in evlilik teklifinin ardından daha da güzelleşen aşklarını tazeleyen bir çifttir. Burada tüm şehri gezip fotoğraflar çekerken yolları Ruhlar Evi adıyla tanınan esrarengiz bir tapınağa ulaştığında ise tüm hayatları mahvolur. Çünkü Julie, yanlışlıkla buradaki ürkütücü bir varlığı rahatsız edince Jim kendini bir anda Julie'yi ruhlar diyarından kurtarmaya çalıştığı korkunç bir savaşın içinde bulacaktır.

Early Man


Taş Devri Firarda - Early Man

Tür: Animasyon, aile

Vizyon filmleri arasında yer alan ve ailecek izlenebilecek eğlenceli bir animasyon filmi olan Taş Devri Firarda, günümüzden çok uzun yıllar önce; Taş Devri'nde geçiyor. İlk çağlarda dönemler değişip Bronz Çağ'a geçilirken, bunu fark etmeyen Taş Devri Kabilesi'ni izliyoruz. Kabilenin başında büyük bir sorun vardır; Kral Nooth, kabileyi mutlu oldukları yurtlarından etmiştir. Kabilenin gençlerinden biri olan Dug, bu kötü kralı yenmeye and içer; bunun için ise kendi yöntemlerini uygulamaya karar verir. Şimdi, kötü kralla savaşmak için bir futbol maçı düzenleyeceklerdir!

Isle of Dogs


Köpek Adası - Isle of Dogs

Tür: Animasyon, aile

Başrolde köpeklerin bulunduğu, herkesin severek izleyebileceği hikayesiyle vizyondaki animasyon filmlerinden biri olan Köpek Adası; köpek Spots ve Atari adındaki sahibi çocuğun dostluğuyla kalpleri ısıtaca benziyor. İşte Köpek Adası animasyon filminin hikayesi: Megasaki City, herkesin mutlu yaşadığı bir yer olsa da günün birinde orada bulunan her köpeğin şehirden atılacağı kararıyla bir kaos alanına dönüşür. Öyle ki; sokakta yaşayan köpekler ya da sahibi olan, ev köpekleri ayrımı gözetmeksizin her bir köpek buradan atılarak şehir dışındaki çöp alanında yaşamak zorunda bırakılacaktır. Buraya atılan sokak ya da ev köpekleri bir hikayeye başlarken, birbirinden farklı köpeğin hayatına şahitlik ederiz. Bu köpeklerden biri de eski koruma köpeği Spots'tur. Spots'un sahibi ve dostu olan Atari ise o sırada onu bulup geri getirmek için bir macera yaşamaktadır. Atari belki de tüm köpeklerin ve şehrin kurtarıcısı olacaktır; kimbilir...

Yorumlar

Türkçe Dublaj Filmler