Filmler
Film indir TR
» » Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl EklenirDizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

Bazılarımız yabancı dizi ve filmleri dublajlı olarak izlemeyi severler bu sayede altyazı okumazlar ve filmi ya da diziyi göz ve beyin yorulmasından kurtularak filmi rahatça izleyebilirler. Ama bazılarımız filmin ya da dizinin ses orijinalliğinden kaçınmayarak hem de kendilerini yabancı dilde kulaklarını geliştirmek için filmi altyazılı izlemeyi tercih ederler. Bu yazımızda sizlere dizi ve filmlere altyazı nasıl eklenir? Yani altyazıların nasıl oluşturulduklarını anlatacağız.

Senkronize altyazıları nasıl bulabiliriz?

Eğer elinizde bir yabancı film ya da dizi var ise ya da internetten indirmiş iseniz bu filmi anlayarak izleyebilmeniz için elinizde filme tam senkronize olmuş bir altyazı bulunması gerekiyor. İndirdiğiniz sitede bu altyazı dosyası verilmemiş ise bu dosyası bir şekilde edinmeniz gerekiyor.

Filminize ya da Dizinize altyazı bulabileceğiniz siteler:

subscene: Büyük bir yabancı kökenli altyazı paylaşım sitesi olan subscene size istediğiniz altyazıları aratarak bulmanızı sağlar. İstediğiniz filme ya da diziye istediğiniz dilde altyazıları bulabilme imkânı sağlar.

OpenSubtitles: Kocaman bir altyazı tabanına ev sahipliği yapan OpenSubtitles istediğiniz altyazıları size bulabilme imkânı sunar.

Film indir TR sitesi olarak Türkçe ve altyazılı filmleri sizler için sunuyor birebir uyumlu altyazıları konuya ilave ediyoruz sitemiz site yetersiz gelip istediğiniz filmin altyazısını bulamıyorsanız Turkcealtyazi.org: Türkçe bir site olan Turkcealtyazi.org sitesi istediğiniz altyazıları bulma konusunda size yine yardımcı olabilecek bir istedir.

Altyazıları Filme ekleme

Altyazılarını filme eklemek için. srt uzantılı dosyaları kullanırız. Eğer elinizde. srt uzantılı dosya yok ise. Elinizde olan word ya da not defteri uzantısını. srt uzantısına dönüştürmeniz yetecektir. Diyelim ki elinde The Walking Dead 6season 7episode.mp4 isimli bir videonuz var ve buna altyazı eklemek istiyorsunuz yapmanız gereken filminiz ile. srt uzantılı dosyanızın aynı klasörde olması ve aynı isimde olmasıdır yani;

Videonuz bu şekilde ise;

Kızıl Serçe.mp4

Altyazınız da bu şekilde olmalıdır;

Kızıl Serçe.srt


Vlc player gibi dosya tabanlı altyazı ekleme oynatıcınız varsa altyazını rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Altyazıyı el ile ekleme nasıl yapılır?

El ile dizi ve filmlere altyazı nasıl eklenir sizlere anlatacağız. İstediğiniz altyazı otomatik olarak eklenmez ise bunu el ile eklemeniz gerekecektir bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Öncelikle video oynatıcınızın seçenekler menüsünden Altyazı > Altyazı Dosyasını Ekle seçeneğini kullanarak altyazınızı rahatça ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Türkçe Dublaj Filmler