Filmler
Film indir TR
» » Kadınların Beğendiği en iyi 15 Film

Kadınların Beğendiği en iyi 15 Film

kadın beğendiği filmler

Film indir TR sitesi olarak kadınların en sevdiği en iyi 15 filmi sizler için derleyip toparladık, bir bayan izleyiciyle yaptığımız söyleşide listede yer alan tüm filmleri çok beğendiklerini ve sıkılmadan izlediklerini söylediler.

Kız gecelerinin sonunda izlenebilecek, başrollerinde kadınların yer aldığı eğlenceli filmlerin yeri başkadır. Herkesin film beğenisi birbirinden farklı olsa da, bazı filmler vardır ki; sanki kız kıza izlenmek için özel olarak yapılmış gibidir. Genellikle birkaç kadın karakterin başına gelen birbirinden komik olaylar, arkadaşlığın ön planda olduğu temalar ya da kızların gücünü dünyaya duyuran hikayeler bu tarz filmlerde sık sık karşımıza çıkar. Eğer siz de kız gecelerinde izleyebileceğiniz film önerileri arıyorsanız; farklı yapım yıllarına ve türlere ait olan bu 15 filmi çok beğeneceksiniz!

Rough Night indir

Kızlar Gecesi Filmi

Adından da anlaşılabileceği gibi, kız geceleri için en uygun filmlerden biri Kızlar Gecesi'dir. 2017 yılında vizyona girmiş olan bu film, komedi ağırlıklı olsa da kız arkadaşların değerini de bir kez daha gözler önüne seriyor. Scarlett Johannson, Zoe Kravitz, Kte Mckinnon ve Jillian Bell gibi oyuncuların yer aldığı Kızlar Gecesi filminin konusu ise birçok komedi filminin teması olan 'bekarlığa veda partisi'ne dayanıyor. Hepimiz okul yıllarında en yakın arkadaşlara sahip olmuşuzdur. Yıllar geçtikçe ve büyüdükçe birbirimizden kopmasak da, o eski bağlar ne yazık ki biraz gevşer çünkü artık herkesin farklı hayatları vardır. Bu hikaye size tanıdık geldi mi? İşte Kızlar Gecesi filmi de böyle bir hikayeye dayanıyor. Okul döneminde en yakın arkadaşlar olan beş kadın, Scarlett Johanson'ın hayat verdiği Jess karakterinin düğün öncesi bekarlığa veda eğlencesi için tekrar buluşurlar. Artık her biri kendi hayatını çizmiş, birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. İçlerinden birinin planlarıyla Miami'de yapacakları sakin bir kız gecesinden ibaret olan bekarlığa veda partisi bir anda alkol, uyuşturucu, striptizci de içeren çılgın bir partiye dönüşür. Ne yazık ki bu gece umdukları gibi gitmeyecek ve başlarına gelecek olan olayın ardından kendilerini amansız bir maceranın içinde bulacaklardır.

Girls Trip indir

Kızlar gezisi - Girls Trip Filmi

Son yılların en eğlenceli filmlerinden birini izlemeye hazır olun! Dilimize 'Kız Gecesi' adıyla çevrilen bir diğer film olan Girls Trip, çok sevilen Hangover serisinin bir nevi kızlara özel versiyonu diyebiliriz. Eğlenceli konusunun yanı sıra arkadaşlık bağlarının değerini de anlatan Girls Trip, siyahi oyunculardan oluşan kaliteli ekibiyle ve hikayesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu filmde de yine eskiden yan yana olan dört arkadaşın büyüyüp başka hayatlar çizerek birbirilerinden uzaklaştıklarını görüyoruz. Tabi hayat herkese farklı şanslar sunuyor; hepsi birbirinden farklı kültür ve kazanç seviyelerine sahip oluyor. İçlerinden biri ünlü ve kocasıyla birlikte fenomen bir çift olmuş durumda. Biri yalnız bir anne, bir diğeri sürekli başını belaya sokan bir aktivist, biri de başarısız bir magazin yazarı. Bir etkinlik için bir araya gelen arkadaş grubu, tüm farklılıklarına rağmen eski enerjilerini tekrar yakaladıklarında ise her şey için çok geç oluyor çünkü hikayeye bir anda bilmeden aldıkları bir uyuşturucu madde ve ardından gelen birçok çılgın olay katılıyor.

Cennette Sorun Var indir

Cennette Sorun Var

Cennette Sorun Var -Snatched , yönetmen koltuğunda Jonathan Levine'ı gördüğümüz, komedi ağırlıklı olsa da zaman zaman aksiyon ögeleri de içeren bir film. Başrollerinde Goldie Hawn ve Amy Schumer'ı gördüğümüz filmin konusu ise şöyle: Emily, 30'larında bir kadındır. Çok sevdiği sevgilisi tarafından terk edilince, kafasını dağıtmak ve yeni bir başlangıç yapmak içn Ekvator'da güzel bir tatil satın alır. Yalnız gitmemek için de annesini bu maceraya dahil etmeye çalışır. En sonunda ikna olan annesiyle birlikte yola çıkan Emily'nin bilmediği şey ise; bu maceranın sıradan bir tatil macerasının çok daha üstünde olacağıdır çünkü hiç akıllarına gelmeyecek bir şekilde kaçırılıverirler. Bu zor durumdan kurtulmaya çalışan ikilinin anne- kız bağları daha da güçlenirken komedi dolu bir macera ve olaylarla hikaye devam eder.

Lady Bird indir

Uğur Böceği - Lady Bird

Christine, katolik lisesinde son sınıfa giden bir genç kızdır. Yaşının getirisi olan ergenliğin bunalımı, üniversite seçimleri ve gelecek kaygısı, okul ve arkadaşlık konusunda yaşadığı geriginlikler, ikili ilişkilerin zorluğu derken; Christine tüm bunlarla baş etmekte zorlanır. Tek amacı ise annesine benzememektir fakat ne yaparsa yapsın git gide ona benzediğinin farkındadır. Yalnız bir anne olan annesi, hayatını çalışmaya ve evini geçindirmeye adamıştır. Christine ise hayalleri olan bir genç kızdır; New York'a gidip orada üniversite okumak ister. Uğur böceği Christine acaba hayallerinin peşinden gidebilecek midir, yoksa annesi gibi onu çürütecek bir toprağa kök mü salacaktır?

Bad Moms indir

Eyvah Annem Dağıttı - Bad Moms 1 / Eyvah Annem Dağıttı 2 - Bad Moms Christmas

Eğlenceli bir film serisi arıyorsanız; Bad Moms serisinin iki filmini izleyebilirsiniz. Mila Kunis ve Kristin Bell gibi ünlü oyuncuların yer aldığı ve Hangover filmlerinin yazarlarının elinden çıkan ilk filmde; çılgın annelerin hikayelerine tanıklık ediyoruz. Tek düşüncesi ailesi olan Amy, kocasının olgun olmayan tavırları ve çocuklarının şımarıklığıyla baş etmeye çalışan; tüm bunların yanında zorlu iş hayatı ve patronuyla savaşan bir kadındır. Düzenli, sıradan, ciddi bir anne olmaktan çok sıkılan Amy, okuldaki diğer annelerin de üzerine gelmesinden sonra artık dayanamaz ve kendini bir anda kalıpların dışına çıkan, kuralsız ve çılgın annelerin arasında buluverir.

İkinci filmde ise yine aynı ekibi görmekle birlikte, bu sefer çılgın annelerin Noel partisine konuk oluyoruz. Eğlenceli ve çılgın bir Noel partisi düzenlemeye karar veren bu üç annenin tek sorunu ise kendi annelerinin de bu partiye gelecek olmasıdır. Acaba kendi anneleri onların kuralsız annelik anlayışına nasıl tepki verecektir?

How to be Single

Bekar Yaşam Kılavuzu - How to be Single

'Nasıl bekar olunur?' Uzun süreli ilişkilerin ardından çoğu kadın kendine bunu sormuştur. Bekarlığın nasıl yaşanılacağı unutulmuş, ilişkide kendini gösteren alışkanlıklardan kurtulmak oldukça zor olmuştur. Bekar Yaşam Kılavuzu, bu konuyu baz almış olan hikayesiyle seyirciye eğlenceli bir deneyim sunuyor. 20'lerinde bir genç kadın olan Alice, uzun süreli ilişkisinin bitmesinin ardından ayrılık acısını nasıl atlatabileceğini ve nasıl yeniden bekarlığını yaşayabileceğini düşünmektedir. Bu sırada çılgın arkadaşı Robin ise ona 'nasıl bekar olunacağını' öğretmeye karar verir. Birkaç kadından oluşan ekip kendilerini bir anda bekar olabilmeyi öğrenmeye çalıştıkları, bol alkol, parti ve flörtleşme içeren bir hayatın içinde bulurlar. Bekar Yaşam Kılavuzu filminin oyuncu ekibinde Dakota Johnson ve Rebel Wilson gibi birçok ünlü oyuncuyu görmek de mümkün...

The Layover

istikamet aşk - The Layover

Kate Upton, Matt Barr, Alexandra Daddario gibi isimlerin yer aldığı The Layover filmi, iki arkadaşın aynı adam için verdiği bir savaşı eğlenceli bir dille seyirciye aktarıyor. Filmin konusu: Meg ile Kate, sürekli birlikte dolaşan ve birbirini çok seven iki en yakın arkadaştır. İkisi de hayatlarında kendine has sorunlara ve sıkıntılara sahiptir. En sonunda bu sorunları bir nebze de olsa unutabilmek ve sıfırlanabilmek için bir tatile çıkmaya karar verir, güzel bir yolculuğa çıkarlar. Bu 'sıfırlanma' tatili daha en başında bir felakete dönüşmeye başlar çünkü çıkan bir kasırga, uçağın farklı bir rota izlemesiyle sonuçlanır. Bilmedikleri bir yerde havanın düzelmesini ve yeniden yolculuğa çıkmayı bekleyen Kate ile Meg, burada hayatlarının değişeceğinden ise habersizlerdir çünkü ikisi de aynı adama aşık olmuştur.

Julieta

Julieta

İspanyol sinemasının ödüllü yönetmeni olan ve birçok filminden tanıdığımız Pedro Almodovar imzalı Julieta, dram filmlerini sevenler için ideal. Julieta, gençliğinde trende tanışmış olduğu bir adama aşık olmuştur. Her şey güzel giderken öğrendiği bir gerçekle sarsılmış ve tüm hayatı değişime uğramıştır. 12 yıldır görmediği bir de kızı vardır. Şimdi 50'li yaşlarında olan Julieta, çok sevdiği sevgilisi Lorenzo'yla birlikte Portekiz'e taşınarak yeni bir hayata başlamak ister. Bir gün kızının arkadaşlarından biriyle karşılaştığında yeniden eski acılarını ve kızının varlığını hatırlar. Kendini bir anda yeni bir hayat kurma fikrini bir kenara bırakıp bir zamanlar kızıyla birlikte bir hayat sürdürdüğü eski eve dönmüş olarak bulur. Burada sancılı bir sürece giren Julieta, içindeki hisleri yazmaya ve kızının dönmesini ummaya başlar. Bu süreçte ise seyirciye gençliğinde yaşadığı aşkı, evliliğini, kızıyla yaşadıkları ve hatıraları bir bir gösterilecektir.

La Pazza Gioia

Deli Dolu - La Pazza Gioia

Toscana'da bulunan bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde kalan Beatrice, kendini diğerlerinden üstün gören bencil ve değişken tavırlarıyla diğerlerinin kendinden uzaklaşmasına neden olmuştur. Aynı hastanedeki bir diğer karakter ise oraya yeni gelmiş olan sessiz ve çelimsiz Donatella adındaki bir kadındır. Donatella da tam tersi insanlara karşı güven sorunları yaşadığından kendi isteğiyle yalnızlığı tercih etmiştir. Beatrice, ustaca yalanlarıyla onu kandırarak psikiyatr gibi davranana kadar. Böylece Donatella'nın tüm sırlarını ve hikayesini öğrenmiş olur. Arada bir hastaları dış dünyayla bağlantı kurabilmeleri için küçük işlere yönlendiren hastane yetkilileri, Donatella ve Beatrice'in birbirine yakın olduklarını görünce onları bir çiftlikte çalışmaya göndermeye karar verirler. Ne var ki günün birinde hastane servisinin geç kalmasıyla birlikte bu iki kadın yola çıkarak çılgın bir maceraya atılırlar.

Very Good Girls

İyi Kızlar - Very Good Girls

Dakota Fanning ve Elizabeth Olsen gibi ünlü genç oyuncuların yer aldığı Very Good Girls, birkaç yıl önce çekilmiş bir film olsa da günümüzde hala beğeniyle izlenmeye devam ediyor. Bir gençlik filmi olan Very Good Girls, lise mezuniyeti sonrasında büyüdüklerine karar verip yaz tatilinde birileriyle birlikte olmayı düşünen iki arkadaşı; Lilly ile Gerri'yi konu ediniyor. Tabi hikaye, iki en yakın arkadaşın aynı erkeğe; sokak müzisyeni olan David'e aşık olmalarıyla karmakarışık bir hal alır. İkisi de aynı erkeğe aşık olduklarından habersiz aşklarından bahsederken, sonunda bu gerçek ortaya çıkar fakat her şey için çok geçtir. David ve Lilly birbirlerine çoktan aşık olmuşlardır bile. Bu aşk üçgeninin içinde, sırlar, dostluk ve aşk olgularına farklı bakış açılarıyla anlatılan hikayede kendinizden bir parça bulabilirsiniz.

Frances Ha

Frances Ha

Birçok ünlü filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenmiş olan Noah Baumbach'ın elinden çıkan Frances Ha, 2013 yılında adından çok söz ettiren filmlerin başında geliyor. Frances, New York'ta bulunan bir dans ekibinde asistandır. Bir gün kendini birlikte yaşamak isteyen sevgilisinden ayrılmış, en iyi dostu olan Sophie'yle de arası bozulmuş halde bulunca artık hayatını değiştirmeye ve büyümeye karar verir. Yeni tanışmış olsa da anlaştığı iki erkekle birlikte yaşamaya başlayan Frances, hayatını yoluna koymak için yeni bir hikayeye başlıyor. Filmin en çekici detaylarından biri ise siyah- beyaz çekilmiş olması ve efsanevi müzikleriyle büyülemesi...

Mükemmel Saha

Mükemmel Saha 1 - Mükemmel Saha 2 - Mükemmel Saha 3

Bütün bir gece ard arda izleyebileceğiniz filmler arıyorsanız; üç filmlik bir seri olan Pitch Perfect 1-2-3 filmlerini seçebilirsiniz. İlk filmin konusu şöyle: Beca, üniversite birinci sınıfa başlamış olan genç bir kızdır. Okulda yalnızca kadınların oluşturduğu The Bellas adında bir akapella müzik grubu vardır ve Beca'yı ikna ederek bu gruba dahil ederler. Okulun bir de erkek grubu olunca; kızlar ve erkekler grupları eğlenceli ve amansız bir rekabete başlarlar.

Serinin ikinci filminde ise aynı ekibin katıldığı dünya şampiyonasında yaşadıkları eğlenceli bir dille seyirciye aktarılıyor. Serinin son filminde grubu dünya kupasını kazanmış olarak görüyoruz. Artık mezuniyet zamanı gelmiş, ekip mezun olarak hayata atılmıştır. Bir süre müzik yaparak hayatlarını geçindirmeye çalışsalar da başaramaz ve başka işlere dahil olsalar da bir turne için tekrar bir araya gelirler. Burada işler umdukları gibi gitmeyince yine olaylar karışır...

Bridesmaid

Nedimeler - Bridesmaid

Hangover tarzı bir diğer film olan Bridesmaid, düğün öncesi yaşananları anlatan eğlenceli bir komedi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Annie, başarısız ilişkileriyle tanınan ve bu ilişkileri atlatmak için Ted adında bir adamla arada bir görüşen bir kadındır. Bir gün en yakın çocukluk arkadaşı olan Lillian'ın evleneceğini öğrenince, gelinin nedimelerinden olmak için hikayeye dahil olur. Tabi ki yıllar geçmiş, çocukluk arkadaşı başka dostlar da edinmiştir. Annie, baş nedime olacağını düşünürken Lillian'ın yeni arkadaşı olan, başarılı ve güzle Helen'i görünce işler çığrından çıkar. Annie ve Helen bir anda kendilerini baş nedime olma savaşının içinde buluverirler.

Sukkar Banat

Karamel - Sukkar Banat

Farklı kültürlere ait olan, içinde her türü barındıran filmleri seviyorsanız; Fransız- Lübnan yapımı olan Sukkar Banat'ı da beğenebilirsiniz. Filmde bir kadın kuaföründe çalışmakta olan kadınların birbirinden farklı karakterlerini ve hikayelerini görüyoruz. Aşk ve arkadaşlık temasına dayanan filmde, evli biriyle yasak ilişki yaşayan bir kadından eşcinsel ilişki yaşayan bir başka kadına kadar birbirinin tamamen zıttı olan birçok kadın karakterin hayatını izliyoruz. Buna rağmen her kadının hikayesi farklı olsa da, birçok noktada bağ kurabileceğimiz 'kadın'ların ortak hissiyatları da seyirciyi yakalamayı başarabiliyor.

Thelma ve Louise

Thelma ve Louise

27 yıl önce çekilen bir film nasıl hala unutulmaz ve kadın dostluğunun en iyi örneği olur? Thelma ve Louise, klasikleşmiş bir film olsa da günümüzün de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bir yolculuk ve dostluk filmi olan Thelma ve Louise, adından da anlaşılacağı gibi Thelma ve Louise adında iki kadının hikayesini anlatıyor. Thelma, çok genç yaşta evlendiği kocasından korkan, o neye izin verirse ancak onu yapabilen, hayallerini ve isteklerini her zaman ertelemek zorunda kalan bir kadındır. Hayatı boyunca kocası yanında olmadan bir yere gitmemiş, hiç kendisi için yaşamamıştır. Louise ise Thelma'dan çok daha farklı bir karaktere sahiptir: Garsonluk yapan, sevgilisi olsa da düzenli bir hayat yaşamayan bir kadındır. Bu iki arkadaşın hayatı, Louise'in Thelma'yı bir şekilde birkaç günlük bir tatile gitmeye ikna etmesiyle tamamen değişir. Kocasının kurallarından bıkan ve bir birey olduğunu kanıtlamak isteyen Thelma bir not bırakarak Louise'le birlikte bir yolculuğa çıkar fakat bu yolculuğun başında, hayatları hiç beklemedikleri şekilde değişirken iki kadın peşlerinde polislerin olduğu iki suçluya dönüşüverirler.

Yorumlar

Türkçe Dublaj Filmler