Filmler
Film indir TR
» » Keyifle indirip İzleyebileceğiniz En iyi 5 Bilim Kurgu Filmi

Keyifle indirip İzleyebileceğiniz En iyi 5 Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu filmleri


Çizgi Ötesi

Herkes çok zeki olmayı ister. Bilinç altındaki bütün bilgiye kolaylıkla erişip hepsini kontrol edebilseydik, herşeyi kolaylıkla öğrenebilir ve öğrendiklerimizi hatırlayabilirdik.Bu konuyu ele alan film, ruhun bedenden ayırınca beyinde olan dalgalanmayı anlatıyor. Bu dalgalanmayı yaşayan insan mükemmel bir zekaya sahip oluyor. Fakat buna erişen kişi önceden yaptığı suçlar ile yüzleşip ya hayatlarına mal olacak yada yaptığı kişilerden özür dileyecekler. Bu durumdan haberdar olan 5 arkadaştan 4’ü uyguluyor. Bu 4 arkadaştan birisi hayatını kaybeder, çünkü kardeşini öldürmüştür. Diğer 3 arkadaş ise yaptıkları kişiler ile yüzleşip özür dilemişlerdir. Geriye kalan 4 kişi artık rahata ermiş ve zeki yaşantılarına devam etmişleri. Grupta herkes doktorluk yapmakta ve kariyerlerine kariyer katmaktadırlar.Aralarındaki bir kişi doktorluğu ile ilgili işlediği suç yüzünden ceza alır. Dİğer arkadaşlardan birisinin ailesi,diğer ikisinin ise hayatları gıcır bir şekilde ilerlemektedir.

Gökyüzünün Ötesinde

Alışık olduğumuz uzay filmlerinden başka olarak tanımlayabileceğim bu film, her 100 yılda bir insanları hasat eden ve tekrardan yaşam toğumu koyan uzaylıları anlatıyor. Filmin konusuna göre uzaylılar, her 100 yılda bir dünyaya gelip, insanların beynini alarak kendi askeri haline dönüştürüyor ve medeniyetine götürüyor. Ele geçirdikleri beyinleri üztün bir vicuda enjekte eden bu uzaylılar, insan beyni ile hareket ettiği için ona ihtiyaç duyan uzaylılar birşeyi unutuyor. İnsanın kalbi ve duygusu beynine bağlıdır her ne olursa olsun bir şekilde hatırlıyor. Filmin işleyişini kısaca anlatmak istiyorum. Hasata gelen uzaylılar dan kurtulan bir kısım insanları yöneten adam ve oğlu kurtulmak için çabalamaktadır. Fakat fazla dayanamayarak uzaylıların eline düşerler. Adam bir şekilde kaçar ve uzay gemisinde dolaşır, oğlu ise yanındaki kadın ile yardımlaşarak bağdan kurtulur. Birbirleri ile karşılaşmadan önce bir bebek bulunur ve bulunduktan sonra buluşup kaçmaya çalışırlar. O sırada adamın oğlunun beynini alan uzaylılar yeni bir vücuda takmıştır. Vücuduna kavuşan oğlu, adamı ve herşeyi hatırlar. Kaçan adam ve yanındakiler ile yerli halkı ile tanışıp, sığınağa giderler. Sığınakta, uzaylıları yok edecek tek şeyin yanlarındaki kızın kanı olduğunu öğrenirler ve hemen işe koyulurlar. Normalden daha hızlı büyüyen kız çocuğu, uzaylıların yok oluşunu sağlamış ve insanların teknolojisini geliştirerek, evrene açılıp diğer kötü uzaylıları yok etmeyi mümkün kılmıştır.


Chappie

Belkide izlediğim en iyi yapay zeka filmlerinden birtanesi olan Chappie, yapay zekanın neler yapacağını ve insanlara güzel yönünü göstermektedir. Filmin konusunda göre Dünyadaki barışı sağlamak için yapay zeka polis robotlar ortaya çıkmıştı. Yapay zekanın oluşumunda büyük katkı sunun geliştirici, öğrenebilen bir yapay zeka oluşturarak kendini ispatlama fırsatı bulmuştu. Bu fikre sıcak bakmayan yöneticilerden habersiz birtane robot kaçırarak kendi yazılımını yüklemişti. Tıpkı gelişen çocuk gibi sıfırdan öğrenmeye başlayan bu robot, tıpkı bir insan gibi çalışmakta ve daha hızlı öğrenmektedir. Binbir türlü zorluklardan geçen Chappie , asıl sahibi ile zorlu sınavlardan geçerek rahata ermişlerdi. Sahibi hayatını kaybetmeden önce zihnini yedekleyen chappie , bu arada kendisinin zihninide yedekleyerek başka bir robota aktardı. Sahibi hayatını kaybettikten sonra başka bir robota aktaran chappie ile kaçarak hayatlarını sürdürdüler. İzlediğim en mantıklı ve güzel yapay zeka filmiydi, herkese izlemesi için tavsiye ediyorum.

Kaptan Amerika 3: Kahramanların Savaşı

Kaptan Amerika’nın filmleri arasında en beğendiğim serisi diyebilirdim. Fİlmde hemen hemen nerdeyse tüm karakterler oynadı. Fakat Thor,Hulk, Süperman ve Batman de oynasa on numara olurmuş fakat, ekibin gücünü dengelemek için bu karakterleri seçtiler sanırım. Kaptan amerikanın arkadaşı bunca yaptıklarından sonra, saklanmış ve kaderine mahkum düşmüştür. Fakat yenilmezlerin yaptığı bir savaş sonucu herşeyini kaybeden adam, yenilmezlerden intikam almak isteyerek içten içe yok etmek ister. Herşeye rağmen başaran bu adam, Iran man takımı ve Kaptan Amerika takımını kapıştırmıştır. Dişe diş,başa baş kapışan bu kahramanlar, sonunda anlaşma belgesini ihlal ederek tutuklanmıştır. 5 Kötücül düşmanı serbest bırakmak isteyen bir adamı durdurmak üzere giden Kaptan Amerika ve arkadaşı bölgeye varır. Iron Man de sırrı çözüp, bölgeye gider ve bir videodan sonra kavga başlar. Videoda kış askerinin, Iron Man ‘in anne ve babasını öldürdüğüdür. Kaptan amerika ve Iron Man kavgaya başlarlar, kaptan amerika yenerek oradan uzaklaşırlar. Ardından film sona yaklaşmıştır. Bu filmide herkese tavsiye ediyorum.

Star Wars 8: Son Jedi

Star Wars filmleri arasında en beğendiğim seri diyebilirim. Öncekilere nazaran gelişmiş grafiklere sahip olan film, direniş ile karanlık tarafın arasında geçen savaşı anlatıyor. Güçlerinden habersiz Jedaylı kadını, ustanın yanına göndererek güçlerinin farkına varmasını isteyen direniş lideri, kurtuluşlarını imzalamak istedi. Çünkü karanlık düzenin tüm evreni kaplamasını istemiyordu. Bunun üzerine karanlık düzen ile savaşan direniş gemisi, savaş bitince hemen oradan uzaklaşmıştı.Fakat bir şekilde takip edilerek karanlık tarafın saldırısına uğrayan direniş gemisi mahsur kalarak, gemiyi terk etmek zorunda kalırlar. Bu sırada genç jeday kadın, güçlerini öğrenir ve karanlık tarafın liderini yenmek için yola koyulur. Lideri öldüren genç jeday kadın, hemen direniş gemisini kurtarmak için yola koyulur. Direniş gemisini terk edenler, eski jeday sığınağına yerleşerek bir süre saldırıdan kaçındılar. Fakat karanlık tarafın yeni lideri Sky Walkerin oğlu, direnişçilere karşı daha fazla kin tutarak onların peşini bırakmamıştı. Direnişçileri yok etmek üzere olan yeni lider, babası ile yüzleşir ve onunla dövüşür. Bu sırada direnişçileri genç jeday kadın kaçırarak kurtarmayı başarmıştır. BUndan sonraki sahnelerde filmin yavaş yavaş sonuna gelmektedir. Herkese bu filmide tavsiye ediyorum.

Yorumlar

Türkçe Dublaj Filmler